Vanhustenviikon tapahtumat
Vanhustenviikolla on luvassa monipuolisia tapahtumia sekä mielenkiintoisia webinaareja.
Vanhustenviikolla on luvassa monipuolisia tapahtumia sekä mielenkiintoisia webinaareja.
Valkeakoskella valitaan viidettä kertaa Valkeakosken vapaaehtoinen.
Tule mukaan ideoimaan Valkeakosken 100-vuotisjuhlavuoden kunniaksi vietettävää Valo-viikkoa, sekä perinteistä Valkeakoski-päivää!
Kansalaisopistomme kurssien käynnistyminen syyskuussa on vilkasta aikaa myös toimistolla. Jotta voimme palvella asiakkaitamme paremmin, laajensimme aukioloaikojamme iltaan saakka.
Flinkenberg Areenan (jalkapallohalli) vakiovuorot 1.11.2023 - 30.4.2024 väliselle ajalle ovat nyt haettavissa.
Lasten lystilauantai, Voipaalan Wanhan ajan markkinat ja nuorison oma Onnirokki käynnistävät tapahtumarikkaan syksyn Valkeakoskella.
Opiston syyslukukausi käynnistyy pian!
Perinteikäs Taiteiden polku levittäytyy taas torstaina 17.8.2023 ympäri Valkeakoskea ja Sääksmäkeä. Tapahtumapäivänä on mahdollisuus nähdä, kuulla ja kokeilla itse niin esittäviä taiteita kuin kädentaitoja.
Harrastava Valkeakoski tarjoaa lapsille ja nuorille maksuttomia, matalan kynnyksen harrastuksia heidän toiveisiinsa pohjautuen.
Aloita kiva taideharrastus Kuvataide- ja käsityökoulu Emilissä vielä tänä syksynä!