Facebook pixel

Kaupunginvaltuusto

Kaupunginvaltuuston kokoukset 2021

Kokouspäivät: 8.2., 8.3., 19.4., 17.5. ja 14.6. Kesätauko.
23.8. (uuden valtuuston 1. kokous), 20.9., 25.10., 15.11. (TA-käsittely) ja 13.12.

Koronaepidemian vuoksi yleisön suositellaan seuraavan valtuuston kokouksia internetin välityksellä Youtuben kautta.

Kokoukset alkavat kello 17.00 kaupungintalon valtuustosalissa ellei kokouskutsussa toisin ilmoiteta.

Kaupunginvaltuuston jäsenet kaudella 1.8.2021 – 31.5.2025

Kumlander Joni, sdp, puheenjohtaja
joni.kumlander@valkeakoski.fi, p. 040 335 6166

Hyvärinen Sami, ps, 1. varapuheenjohtaja
sami.hyvarinen@valkeakoski.fi

Valkama Marjo, kesk, 2. varapuheenjohtaja
marjo.valkama@valkeakoski.fi

 

Antila-Dagnaud Ilona, sdp
ilona.antila-dagnaud@valkeakoski.fi

Asikainen Harri, vas
harri.asikainen@pp3.inet.fi

Blomster Olli, sdp
olli.blomster@valkeakoski.fi

Döbert Timo, kok
timo.dobert@valkeakoski.fi

Eerola-Nieminen Riikka-Leena, kd
riikka-leena.eerola-nieminen@valkeakoski.fi

Eloranta Erja, sdp
erja.eloranta@valkeakoski.fi

Erola Marko, kok
marko.erola@valkeakoski.fi

Franssila Mikko, kok
mikko.franssila@valkeakoski.fi

Heikkinen Marja, kok
marja.heikkinen@valkeakoski.fi

Heinonen Reijo, vsy

Hänninen Pia, sdp
pia.hanninen@valkeakoski.fi

Hölttä Minna, vihr
minna.holtta@valkeakoski.fi

Ilovuori Sari, sdp
sari.ilovuori@valkeakoski.fi

Itkonen Marko, sdp
marko.itkonen@evl.fi

Järvinen Pekka, sdp
pekka.jarvinen@valkeakoski.fi

Kiretti Veera, vas
veera.kiretti@valkeakoski.fi

Kiuru Pauli, kok
pauli.kiuru@eduskunta.fi

Konkarikoski Ulla, kok
ulla.konkarikoski@valkeakoski.fi

Käkönen Jukka, ps
jukka.kakonen@valkeakoski.fi

Latosaari Petri, sdp
petri.latosaari@gmail.com

Lehtinen Helena, ps
paivihelenalehtinen@gmail.com

Muukkonen Kai, vas
kai.muukkonen@valkeakoski.fi

Nieminen Petri, ps
petri.nieminen1@luukku.com

Nurmo Mikko, ps
mikko.nurmo@valkeakoski.fi

Paasio Olli, kok
olli.j.paasio@gmail.com

Pikkanen Petra, sdp
petra.pikkanen@valkeakoski.fi

Pulla-Savolainen Sari, sdp
sari.pulla-savolainen@valkeakoski.fi

Rikassaari Anne, ps
anne.rikassaari@valkeakoski.fi

Saarelainen Auri, ps
auri.saarelainen@valkeakoski.fi

Saarinen Ilkka, kok
ilkka.saarinen@valkeakoski.fi

Sahala Valtteri, sdp
valtteri.sahala@valkeakoski.fi

Selkee Antti, kd
antti.selkee@edu.valkeakoski.fi

Slawuta Sari, sdp
sari.slawuta@valkeakoski.fi

Takku Tapio, sdp
tapio.takku@valkeakoski.fi

Turpeinen Jani, kok
jani.turpeinen@valkeakoski.fi

Tyvi Heikki, kok
heikki.tyvi@valkeakoski.fi

Uusikartano Hannu, ps
hannu.uusikartano@gmail.com

Vallius Tuula, sdp
tuula.vallius@valkeakoski.fi

Weckström Anna, vas
anna.weckstrom@valkeakoski.fi

Åke Jari, kok
jari.ake@edu.valkeakoski.fi

2 nuorisovaltuuston edustajaa

 

Viimeksi muokannut: Sirkiä-Rantala Stiina