Kaupunginvaltuusto

Kaupunginvaltuuston kokoukset 2022

Kokouspäivät: 14.2., 14.3., 2.5., 27.6. (tilinpäätös),  kesätauko,

5.9., 3.10., 14.11. klo 10.00 (veroprosentit ja talousarvio), 12.12.

Koronaepidemian vuoksi yleisön suositellaan seuraavan valtuuston kokouksia internetin välityksellä Youtuben kautta.

Kokoukset alkavat kello 17.00 kaupungintalon valtuustosalissa ellei kokouskutsussa toisin ilmoiteta.

Kaupunginvaltuuston jäsenet kaudella 1.8.2021 – 31.5.2025

Kumlander Joni, sdp, puheenjohtaja
joni.kumlander@valkeakoski.fi, p. 040 335 6166

Hyvärinen Sami, ps, 1. varapuheenjohtaja
sami.hyvarinen@valkeakoski.fi

Valkama Marjo, kesk, 2. varapuheenjohtaja
marjo.valkama@valkeakoski.fi

Alanko Markku, kok
makku.alanko@valkeakoski.fi

Antila-Dagnaud Ilona, sdp
ilona.antila-dagnaud@valkeakoski.fi

Asikainen Harri, vas
harri.asikainen@pp3.inet.fi

Blomster Olli, sdp
olli.blomster@valkeakoski.fi

Döbert Timo, kok
timo.dobert@valkeakoski.fi

Eerola-Nieminen Riikka-Leena, kd
riikka-leena.eerola-nieminen@valkeakoski.fi

Eloranta Erja, sdp
erja.eloranta@valkeakoski.fi

Erola Marko, kok
marko.erola@valkeakoski.fi

Franssila Mikko, kok
mikko.franssila@valkeakoski.fi

Heikkinen Marja, kok
marja.heikkinen@valkeakoski.fi

Heinonen Reijo, skp
reijo.heinonen411@gmail.com

Hänninen Pia, sdp
pia.hanninen@valkeakoski.fi

Hölttä Minna, vihr
minna.holtta@valkeakoski.fi

Ilovuori Sari, sdp
sari.ilovuori@valkeakoski.fi

Itkonen Marko, sdp
marko.itkonen@evl.fi

Järvinen Pekka, sdp
pekka.jarvinen@valkeakoski.fi

Kiretti Veera, vas
veera.kiretti@valkeakoski.fi

Kiuru Pauli, kok
pauli.kiuru@eduskunta.fi

Konkarikoski Ulla, kok
ulla.konkarikoski@valkeakoski.fi

Käkönen Jukka, ps
jukka.kakonen@valkeakoski.fi

Latosaari Petri, sdp
petri.latosaari@gmail.com

Lehtinen Helena, ps
paivihelenalehtinen@gmail.com

Muukkonen Kai, vas
kai.muukkonen@valkeakoski.fi

Nieminen Petri, ps
petri.nieminen1@luukku.com

Nurmo Mikko, ps
mikko.nurmo@valkeakoski.fi

Paasio Olli, kok
olli.j.paasio@gmail.com

Pikkanen Petra, sdp
petra.pikkanen@valkeakoski.fi

Pulla-Savolainen Sari, sdp
sari.pulla-savolainen@valkeakoski.fi

Rikassaari Anne, ps
anne-mari.rikassaari@valkeakoski.fi

Saarelainen Auri, ps
auri.saarelainen@valkeakoski.fi

Saarinen Ilkka, kok
ilkka.saarinen@valkeakoski.fi

Sahala Valtteri, sdp
valtteri.sahala@valkeakoski.fi

Selkee Antti, kd
selkeeantti@gmail.com

Slawuta Sari, sdp
sari.slawuta@valkeakoski.fi

Takku Tapio, sdp
tapio.takku@valkeakoski.fi

Turpeinen Jani, kok
jani.turpeinen@valkeakoski.fi

Uusikartano Hannu, ps
hannu.uusikartano@gmail.com

Vallius Tuula, sdp
tuula.vallius@valkeakoski.fi

Weckström Anna, vas
anna.weckstrom@valkeakoski.fi

Åke Jari, kok
jari.ake@edu.valkeakoski.fi

2 nuorisovaltuuston edustajaa

Viimeksi muokannut: Laukkanen Anne

p0

Valkeakosken kaupunginvaltuuston kokoukset Youtubessa