Kaupunginvaltuusto

Kaupunginvaltuuston kokoukset 2021

Kokouspäivät: 8.2., 8.3., 19.4., 17.5. (valtuustokauden päätöskokous),
14.6. (uuden valtuuston 1. kokous), 28.6., 20.9., 18.10., 15.11. (TA-käsittely) ja 13.12.

Koronaepidemian vuoksi yleisö voi seurata valtuuston kokousta vain internetin välityksellä Youtuben kautta.

Kokoukset alkavat kello 17.00 kaupungintalon valtuustosalissa ellei kokouskutsussa toisin ilmoiteta.

Kaupunginvaltuuston jäsenet kaudella 1.6.2017 – 31.5.2021

Heikkinen Marja, pj, kok
Välikatu 3, 37600 Valkeakoski
040 335 6166
marja.heikkinen@iki.fi

Ilovuori Sari, I vpj, sdp
Sarvionkatu 8, 37600 Valkeakoski
0400 906 805
sari.ilovuori@gmail.com

Niska Reino, II vpj, sdp
Kesäpolku 9, 37600 Valkeakoski
050 587 6188
reino.niska@pp.inet.fi

Alanko Markku, kok
Juhannusvuorentie 13, 37600 Valkeakoski
040 584 7265
lintuhoitola@luukku.com

Asikainen Harri, vas
Juhannusvuorentie 7, 37600 Valkeakoski
050 546 0924
harri.asikainen@pp3.inet.fi

Döbert Timo, kok
Haapanankaari 22, 37630 Valkeakoski
040 864 4729
timo.dobert@live.fi

Eloranta Erja, sdp
Vääränkoivuntie 8 as 3, 37630 Valkeakoski
044 282 8323
erja.eloranta@valkeakoski.fi

Franssila Mikko, kok
040 834 5823
mikko.franssila@valkeakoski.fi

Haapala Riitta, kd
Antinniementie 9, 37630 Valkeakoski
0400 710 572
riitta.haapala@valkeakoski.fi

Heinonen Reijo, sit

Helenius Kari, sdp
Rengastie 24 A 2, 37630 Valkeakoski
040 848 4402
karihele@gmail.com

Hupanen Pentti, sdp
Sointulantie 7 C 25, 37600 Valkeakoski
040 595 5875
penttihupanen@gmail.com

Hänninen Pia, sdp
Kaakonojantie 50, 37600 Valkeakoski
0400 262 884
hanninen.pia@hotmail.com

Hölttä Minna, vihr
Tikinmaantie 24, 37630 Valkeakoski
050 589 2321
mholtta@kolumbus.fi

Itkonen Marko, sdp
Rekikuja 3 H 63, 37630 Valkeakoski
040 594 6480
marko.itkonen@evl.fi

Järventausta Kari, vas
Rantatie 16, 37600 Valkeakoski
040 765 5551
juhani01@hotmail.com

Järvinen Pekka, sdp
Innalantie 18 A 23, 37600 Valkeakoski
0400 731 623
pekka.jarvinen@valkeakoski.fi

Kiretti Veera, vas
Kenraalintie 40, 37630 Valkeakoski
040 723 9904
kiretti.veera@gmail.com

Kiuru Pauli, kok
00102 Eduskunta
040 540 6937
pauli.kiuru@eduskunta.fi

Kivinen Jyrki, sdp
Mahlatie 11, 37600 Valkeakoski
040 516 1269
retu@pp.inet.fi

Kuivasto Maija, vas
Raksantie 16, 37600 Valkeakoski
040 549 2051
maija.kuivasto@edu.valkeakoski.fi

Kumlander Joni, sdp
joni.kumlander@gmail.com

Latosaari Petri, sdp
Monontie 23, 37600 Valkeakoski
0400 638 060
petri.latosaari@gmail.com

Lehtinen Vilho, sdp
Apiankatu 11 B 33, 37600 Valkeakoski
040 522 9841
villelehtinen41@gmail.com

Lehtonen Juha, kok
Suutarinlahti 84
37770 Tarttila
050 345 1870
juha.lehtonen@saunalahti.fi

Muukkonen Kai, vas
Innalantie 6 B 13, 37600 Valkeakoski
040 777 1043
kai.muukkonen@valkeakoski.fi

Nieminen Petri, ps
Haukantie 6-8 E 20, 37600 Valkeakoski
0400 838 366
petri.nieminen@valkeakoski.fi

Nieminen Teuvo, sit
Leivonkuja 12, 37600 Valkeakoski
040 551 4558
teuvo.nieminen@pp.nic.fi

Nurmo Mikko, ps
Sarvionkatu 13, 37600 Valkeakoski
040 841 5980
mnurmo@gmail.com

Paasio Olli, kok
Yrjölänkatu 3 C 22, 37600 Valkeakoski
040 544 3858
olli.j.paasio@gmail.com

Patojoki Päivi, kok
Juhannusvuorentie 1 as 10, 37600 Valkeakoski
040 532 3917
paivi.patojoki@valkeakoski.fi

Pulla-Savolainen Sari, sdp
Runopolku 7, 37600 Valkeakoski
040 530 8023
sari.pulla@hotmail.com

Rantaniemi Henry, sdp
Kuusistonkatu 29, 37600 Valkeakoski
0400 489 966
henry.rantaniemi@pp.inet.fi

Rikassaari Anne, ps
Naakantie 42, 37600 Valkeakoski
040 961 9271
anne-mari.rikassaari@valkeakoski.fi

Sammalniemi Teemu, kesk
Kangasalantie 582, 37600 Valkeakoski
045 630 0919
t.sammalniemi@gmail.com

Selkee Antti, kd
Lempääläntie 41 as 10, 37630 Valkeakoski
040 507 7543
antti.selkee@edu.valkeakoski.fi

Seppälä Kimmo, ps
Kärjenniementie 94, 37600 Valkeakoski
0400 632 412
kimmo.seppala@jippii.fi

Slawuta Sari, sdp
Roukontie 2-6 A 5, 37630 Valkeakoski
0400 546 453
sari.slawuta@gmail.com

Takku Tapio, sdp
Sääksmäentie 555, 37600 Valkeakoski
tapio.takku@gmail.com

Tuominen Marko, kok
Salomaantie 48 B 5, 37630 Valkeakoski
0400 739 771
marko.tuominen@hotmail.fi

Tyvi Heikki, kok
Kasurisentie 17, 37630 Valkeakoski
0400 633 416
heikki.tyvi@tyvi.in

Uusikartano Hannu, ps
Oikokatu 5 A 43, 37600 Valkeakoski
040 550 8866
hannu.uusikartano@gmail.com

Valkama Marjo, kesk
Yli-Vähäläntie 11, 37860 Kärjenniemi
040 579 2272
marjo.valkama@gmail.com

2 nuorisovaltuuston edustajaa

Viimeksi muokannut: Sirkiä-Rantala Stiina