Kaupunginhallitus

Kaupunginhallituksen kokoukset 2020

Kokouspäivät: 20.1., 3.2., 17.2., 2.3., 16.3., 30.3., 14.4., 27.4., 11.5., 25.5., 8.6., 16.6., 17.8., 31.8., 14.9., 28.9., 12.10., 28.-29.10. (TA-käsittely), 9.11., 23.11., 7.12. ja 21.12.

Kokoukset alkavat kello 16.00 ja kaupunginvaltuuston istuntopäivinä klo 18.00 tai välittömästi kaupunginvaltuuston kokouksen päätyttyä kaupungintalon hallituksen kokoushuoneessa ellei kokouskutsussa toisin ilmoiteta.

Kaupunginhallituksen kokoonpano 1.6.2019 – 31.5.2021

Järvinen Pekka, pj, sdp
Innalantie 18 A 23, 37600 Valkeakoski
040 335 6167
pekka.jarvinen@valkeakoski.fi
henk. koht. varajäsen Rantaniemi Henry

Asikainen Harri, I vpj, vas
Juhannusvuorentie 7, 37600 Valkeakoski
050 546 0924
harri.asikainen@pp3.inet.fi
henk. koht. varajäsen Lehtonen Esko

Franssila Mikko, II vpj, kok
040 834 5823
mikko.franssila@valkeakoski.fi
henk.koht. varajäsen Alanko Markku

Hänninen Pia, sdp
Kaakonojantie 50, 37630 Valkeakoski
o4oo 262 884
hanninen.pia@hotmail.com
henk.koht. varajäsen Rautanen Ramona

Lehtinen Vilho, sdp
Apiankatu 11 B 33, 37600 Valkeakoski
040 522 9841
villelehtinen41@gmail.com
henk.koht. varajäsen Kumlander Joni

Nurmo Mikko, ps
Sarvionkatu 13, 37600 Valkeakoski
040 841 5980
mnurmo@gmail.com
henk.koht. varajäsen Seppälä Kimmo

Patojoki Päivi, kok
Juhannusvuorentie 1 as 10, 37600 Valkeakoski
040 532 3917
paivi.patojoki@valkeakoski.fi
henk.koht. varajäsen Julin Marja-Leena

Pulla-Savolainen Sari, sdp
Runopolku 7, 37600 Valkeakoski
040 530 8023
sari.pulla@hotmail.com
henk.koht. varajäsen Eloranta Erja

Selkee Antti, kd
Lempääläntie 41 as 10, 37630 Valkeakoski
040 507 75 43
antti.selkee@edu.valkeakoski.fi
henk.koht. varajäsen Nieminen Teuvo

Slawuta Sari, sdp
Roukontie 2-6 A 5, 37630 Valkeakoski
0400 546 453
sari.slawuta@gmail.com
henk.koht. varajäsen Koivuranta Taina

Valkama Marjo, kesk
Yli-Vähäläntie 11, 37680 Kärjenniemi
040 579 2272
marjo.valkama@gmail.com
henk.koht. varajäsen Ahonen Tarja

 

Kaupunginhallituksen kokouksiin osallistuvat myös

Heikkinen Marja, kaupunginvaltuuston pj, kok
Välikatu 3, 37600 Valkeakoski
0400 731 763
marja.heikkinen@iki.fi

Ilovuori Sari, kaupunginvaltuuston I vpj, sdp
Sarvionkatu 8, 37600 Valkeakoski
0400 906 805
sari.ilovuori@saunalahti.fi

Niska Reino, kaupunginvaltuuston II vpj, sdp
Kesäpolku 9, 37600 Valkeakoski
050 587 6188
reino.niska@pp.inet.fi

Varonen Jukka, kaupunginjohtaja, esittelijä
Sääksmäentie 2, 37600 Valkeakoski
jukka.varonen@valkeakoski.fi

Laukkanen Anne, hallintojohtaja, sihteeri
Sääksmäentie 2, 37600 Valkeakoski
anne.laukkanen@valkeakoski.fi

Uschanoff Minna, talous- ja kehittämisjohtaja, pysyvä asiantuntija
Sääksmäentie 2, 37600 Valkeakoski
minna.uschanoff@valkeakoski.fi

Viimeksi muokannut: Ruuttunen Tuija