Kaupunginhallitus

Kaupunginhallituksen kokoukset 2022

24.1., 7.2., 21.2., 7.3., 21.3., 31.3. (klo. 8.00 Tp allekirjoitus), 4.4., 25.4., 9.5., 23.5., 6.6., 20.6., (kesätauko)
15.8., 29.8., 12.9., 26.9., 10.10., 24.10., 31.10. – 1.11. (Ta-käsittely), 21.11., 5.12., 19.12.

Kokoukset alkavat kello 16.00 ja kaupunginvaltuuston istuntopäivinä klo 18.00 tai välittömästi kaupunginvaltuuston kokouksen päätyttyä kaupungintalon hallituksen kokoushuoneessa ellei kokouskutsussa toisin ilmoiteta.

Kaupunginhallituksen kokoonpano 1.8.2021 – 31.5.2025

Franssila Mikko, pj, kok
mikko.franssila@valkeakoski.fi, p. 040 8345 823
henk. koht. varajäsen Åke Jari

Järvinen Pekka, 1. vpj, sdp
pekka.jarvinen@valkeakoski.fi, p. 040 335 6167
henk. koht. varajäsen Sahala Valtteri

Nurmo Mikko, 2. vpj, ps
mikko.nurmo@valkeakoski.fi
henk.koht. varajäsen Uusikartano Hannu

Erola Marko, kok
marko.erola@valkeakoski.fi
henk.koht. varajäsen Döbert Timo

Heikkinen Marja, kok
marja.heikkinen@valkeakoski.fi, p. 040 335 6034
henk.koht. varajäsen Konkarikoski Ulla

Hänninen Pia, sdp
pia.hanninen@valkeakoski.fi
henk.koht. varajäsen Eloranta Erja

Pulla-Savolainen Sari, sdp
sari.pulla-savolainen@valkeakoski.fi, p. 040 335 6007
henk.koht. varajäsen Rautanen Ramona

Saarelainen Auri, ps
auri.saarelainen@valkeakoski.fi
henk.koht. varajäsen Lehtinen Helena

Selkee Antti, kd
selkeeantti@gmail.com
henk.koht. varajäsen Karppila Ulla

Takku Tapio, sdp
tapio.takku@valkeakoski.fi
henk.koht. varajäsen Suokas Niko

Weckström Anna, vas
anna.weckstrom@valkeakoski.fi
henk.koht. varajäsen Lod-Villberg Ira

 

Kaupunginhallituksen kokouksiin osallistuvat myös

Kumlander Joni, kaupunginvaltuuston pj, sdp
joni.kumlander@valkeakoski.fi

Hyvärinen Sami, kaupunginvaltuuston 1. vpj, ps
sami.hyvarinen@valkeakoski.fi

Valkama Marjo, kaupunginvaltuuston 2. vpj, kesk
marjo.valkama@valkeakoski.fi

Uschanoff Minna, kaupunginjohtaja, esittelijä
Sääksmäentie 2, 37600 Valkeakoski
minna.uschanoff@valkeakoski.fi

Laukkanen Anne, hallintojohtaja, sihteeri
Sääksmäentie 2, 37600 Valkeakoski
anne.laukkanen@valkeakoski.fi

 

Viimeksi muokannut: Sirkiä-Rantala Stiina