Kaupunginhallitus

Kaupunginhallituksen kokoukset 2023

23.1., 30.1., 20.2., 20.3., 27.3. (tp:n allekirjoittaminen), 17.4., 2.5., 15.5., 29.5., 19.6., (kesätauko)
21.8., 28.8., 11.9., 25.9., 9.10., 23.10., 30. – 31.10. (talousarviokäsittely), 20.11., 27.11. ja 18.12.

Kokoukset alkavat kello 16.00 liikuntahallin kokoustiloissa ellei toisin ilmoiteta.

Kaupunginhallituksen kokoonpano 1.8.2021 – 31.5.2025

Franssila Mikko, pj, kok
mikko.franssila@valkeakoski.fi, p. 040 8345 823
henk. koht. varajäsen Åke Jari

Järvinen Pekka, 1. vpj, sdp
pekka.jarvinen@valkeakoski.fi, p. 040 335 6167
henk. koht. varajäsen Sahala Valtteri

Nurmo Mikko, 2. vpj, ps
mnurmo@gmail.com
henk.koht. varajäsen Uusikartano Hannu

Erola Marko, kok
marko.erola@valkeakoski.fi
henk.koht. varajäsen Döbert Timo

Heikkinen Marja, kok
marja.heikkinen@valkeakoski.fi, p. 040 335 6034
henk.koht. varajäsen Konkarikoski Ulla

Hänninen Pia, sdp
pia.hanninen@valkeakoski.fi
henk.koht. varajäsen Eloranta Erja

Pulla Sari, sdp
sari.pulla@valkeakoski.fi, p. 040 335 6007
henk.koht. varajäsen Rautanen Ramona

Saarelainen Auri, ps
auri.saarelainen@valkeakoski.fi
henk.koht. varajäsen Lehtinen Helena

Selkee Antti, kd
selkeeantti@gmail.com
henk.koht. varajäsen Karppila Ulla

Takku Tapio, sdp
tapio.takku@valkeakoski.fi
henk.koht. varajäsen Suokas Niko

Weckström Anna, vas
anna.weckstrom@valkeakoski.fi
henk.koht. varajäsen Kiretti Veera

 

Kaupunginhallituksen kokouksiin osallistuvat myös

Kumlander Joni, kaupunginvaltuuston pj, sdp
joni.kumlander@valkeakoski.fi

Hyvärinen Sami, kaupunginvaltuuston 1. vpj, ps
sami.hyvarinen@valkeakoski.fi

Valkama Marjo, kaupunginvaltuuston 2. vpj, kesk
marjo.valkama@valkeakoski.fi

Uschanoff Minna, kaupunginjohtaja, esittelijä
Sääksmäentie 2, 37600 Valkeakoski
minna.uschanoff@valkeakoski.fi

Laukkanen Anne, hallintojohtaja, sihteeri
Sääksmäentie 2, 37600 Valkeakoski
anne.laukkanen@valkeakoski.fi

2 nuorisovaltuuston edustajaa

Viimeksi muokannut: Sirkiä-Rantala Stiina