Kaupunginhallitus

Kaupunginhallituksen kokoukset 2024

22.1., 5.2., 19.2., 4.3., 18.3., 27.3. (klo 16 tilinpäätöksen allekirj.), 15.4., 29.4., 13.5., 27.5., 10.6., 24.6. (kesätauko)
19.8., 2.9., 16.9., 7.10., 21.10., 29.-30.10. (talousarvio), 4.11., 18.11., 2.12. ja 16.12.

Kokoukset alkavat kello 16.00 liikuntahallin kokoustiloissa ellei toisin ilmoiteta.

Kaupunginhallituksen kokoonpano 1.8.2021 – 31.5.2025

Franssila Mikko, pj, kok
mikko.franssila@valkeakoski.fi, p. 040 8345 823
henk. koht. varajäsen Åke Jari

Järvinen Pekka, 1. vpj, sdp
pekka.jarvinen@valkeakoski.fi, p. 040 335 6167
henk. koht. varajäsen Sahala Valtteri

Nurmo Mikko, 2. vpj, ps
mnurmo@gmail.com
henk.koht. varajäsen Uusikartano Hannu

Erola Marko, kok
marko.erola@valkeakoski.fi
henk.koht. varajäsen Döbert Timo

Heikkinen Marja, kok
marja.heikkinen@valkeakoski.fi, p. 040 335 6034
henk.koht. varajäsen Konkarikoski Ulla

Hänninen Pia, sdp
pia.hanninen@valkeakoski.fi
henk.koht. varajäsen Eloranta Erja

Pulla Sari, sdp
sari.pulla@valkeakoski.fi, p. 040 335 6007
henk.koht. varajäsen Rautanen Ramona

Selkee Antti, kd
selkeeantti@gmail.com
henk.koht. varajäsen Karppila Ulla

Siika-aho Auri, ps
auri.siika-aho@valkeakoski.fi
henk.koht. varajäsen Lehtinen Helena

Takku Tapio, sdp
tapio.takku@valkeakoski.fi
henk.koht. varajäsen Suokas Niko

Weckström Anna, vas
anna.weckstrom@valkeakoski.fi
henk.koht. varajäsen Kiretti Veera

 

Kaupunginhallituksen kokouksiin osallistuvat myös

Kumlander Joni, kaupunginvaltuuston pj, sdp
joni.kumlander@valkeakoski.fi

Hyvärinen Sami, kaupunginvaltuuston 1. vpj, ps
sami.hyvarinen@valkeakoski.fi

Valkama Marjo, kaupunginvaltuuston 2. vpj, kesk
marjo.valkama@valkeakoski.fi

Uschanoff Minna, kaupunginjohtaja, esittelijä
Hallintopalvelut, Valtakatu 9-11, 4. krs
minna.uschanoff@valkeakoski.fi

Laukkanen Anne, hallintojohtaja, sihteeri
Hallintopalvelut, Valtakatu 9-11, 4. krs
anne.laukkanen@valkeakoski.fi

Kukkonen Roosa, nuorisovaltuuston edustaja

Nisula Elsa, nuorisovaltuuston edustaja

Viimeksi muokannut: Sirkiä-Rantala Stiina