Haku kevään vauvauintiryhmiin

Lasten kahluuallas uimahallissa Valkeakoskella.

Haku kevään vauvauintiryhmiin on 1.-15.12.2026.

Vauvauinti alkavat- ryhmä on tarkoitettu 3-6kk ikäisille vauvauintia aloittaville vauvoille.  Vauvauinnin alkaessa painoa tulee vauvalla olla vähintään 5kg.

Vauvauinti jatkavat-ryhmä on vauvoille, jotka ovat jo vauvauinnissa olleet ja haluavat jatkaa vielä toisen kauden. Jatkavien vauvojen tulee olla alle 1v. ryhmän aloitushetkellä (16.1.2027).

Vauvauinnit ovat tarkoitettu pääasiassa valkeakoskelaisille vauvoille. Mikäli ryhmiin jää tilaa, otamme mukaan ulkopaikkakuntalaisia. Ulkopaikkakuntalaiset voivat ilmoittautua varasija-ryhmään.

Haku alkaa 1.12. klo 8 Hellewissä.

Huom! Vauvauintiin ilmoittaudutaan vauvan nimellä ja syntymäajalla. Mikäli vauvalla ei ole vielä nimeä, voi etunimen tilalle voi kirjoittaa esim. ”Vauva”.

Kevään vauvauinnit alkavat la 16.1.2027. Info aloittaville vauvauimareille järjestetään ti 12.1. klo 13 uimahallin kokoustiloissa.