Kirjastoauton aikataulut

Valkeakoski  >  Kulttuuri ja vapaa-aika  >  Kirjasto  >  Toimipisteet  >  Kirjastoauto Walle  >  Kirjastoauton aikataulut

Uusi aikataulu astuu voimaan 2.9.2019 alkaen.

Tiedossa olevat seisokkipäivät vuonna 2019: 

Wallen kesätauko Valkeakoskella 22.7 - 1.9

Äkillisistä muutoksista kirjastoauton aikataulussa, (esim. odottamattomat huollot) ilmoitetaan Valkeakosken kaupunginkirjaston  ajankohtaisissa tiedotteissa ja  Lempäälän kunnankirjaston kotisivulla sekä Wallen facebook-sivulla.


Pariton viikko

Maanantai Klo

Tallinmäki, Roopenkatu 1

14.35 - 15.00

Kenraalinranta, Järvikuja

15.10 - 15.30

Tiistai Klo

Tohkan palvelutalo, Pastellintie 1

14.30 - 15.00

Pyörönmaa, Koulntie th

15.20 - 15.40

Lintula, Linnunrata - Telkänkuja th.

16.00 - 16.30

Keskiviikko Klo

Sointula, lämpökeskus

15.30 - 15.50

Koivuniemi, Lehvätie 2

16.00 - 16.20

Leppälän koulu

16.30 - 16.45

Haukila, Huijaantie

16.55 - 17.15

Ritvalanraitti -  Ikkalantie th.

17.30 - 17.45

Raittinristi - Nuutalantie th.

 18.00 - 18.20

Sääksmäki, Huittulantie 252

18.30 - 19.00

Mattila, Sääksmäentie

 19.10 - 19.30

Perjantai Klo

Mäntylä, K-Market

15.30 - 15.50

Vääränkoivuntie 6

16.00 - 16.20

Eerolantie 20

16.30 - 16.50

Mottimiehentie 2

17.00 - 17.20

Ulvajanniemi, Kaaritie 42

17.30 - 17.50

Antinniemi, Rengastie 22

18.00 - 18.20

Valto, Latvantie 1

18.40 - 19.00

Kokkola, Riekontien leikkikenttä

19.10 - 19.30



Parillinen viikko


 Maanantai Klo

 Mäntylä, Katajatie 39

16.00 - 16.20

 Yli-Nissi, Revontie - Ilveksentie th

16.30 - 16.50

Metsäkansa, Wanha Asema

17.00 - 17.20

Vedentaantie 561

17.30 - 17.50 

 Juusonranta, Patruunatie

18.10 - 18.30

 Lintula, Kuikankaari 5

18.40 - 19.00

Eerola, Savottatie 9

19.10 - 19.30



Tiistai Klo

Eerola, Eerolantie 7        

14.00 - 14.20

Yrjölä, Kielokatu - Vinokatu th             14.30 - 14.50 

Viuha, Viuhantie 86

15.00 - 15.15

Roukko, Juusontie 7

15.30 - 15.50

Lotilanranta, Lotilantie 49       

16.00 - 16.30


Keskiviikko Klo

Sointula, Innalantie 2

 16.00 - 16.20

Juhannusvuori, Perkiöntie 

16.30 - 16.50

 Irjala, Mataratie - Vaittilantie th            

 17.00 - 17.20

Sääksmäki, Kirkkovainio

 17.30 - 17.50

Tarttilan koulu

18.00 - 18.20

Tarttila, Hopeavuorentie 50

18.30 - 18.50

Jutikkala, Mäyränpolku

 19.00 - 19.20

Kummallakin viikolla torstaina sekä parillisen viikon perjantaina kirjastoauto ajaa iltalenkin Lempäälässä.

Viimeksi muokannut: Hanna Nerama, 18.7.2019 12:08